Naši obec si vybrali proto, že v rámci svého studia čtou „Deník Otty Wolfa“, čímž se seznamují s jedním, konkrétním osudem člověka, který byl holocaustem postižen. Součástí jejich cesty je poznávání nejen míst, ale i setkávání s pamětníky. Letos nás američtí studenti navštívili ve dnech 13. a 14. dubna. Již tradičně navštívili obecní úřad, kde se seznámili s historií ukrývání rodiny Wolfových, setkali se s pamětníky (sourozenci Oherovi ze Zákřova), se skauty oddílu Junák Čechovice, ale také jsme spolu zašli na hřbitov ke společnému hrobu umučených občanů dne 20. dubna 1945 na Kyjanici, a na místo jednoho z úkrytů, v lese na Bělé. Krásným zážitkem pro všechny z nás bylo setkání studentů s příbuznými Jaroslava Zdařila.

Snad i mnozí z nás si najdou v jarním období čas a navštíví místa spjatá s novodobou historií naší obce a připomenou si události II. světové války a holocaust.

 Vložený obrázek

Vložený obrázek

PS: Pro ty, kteří dobře ovládají angličtinu, odkaz na stránky „Holocaust study tour“, kde se mohou dovědět více o studijní cestě do Evropy v dubnu 2019.