Pro tuto akci byl vytvořen letáček, který byl k vidění na všech vývěskách v obci, na webových i facebookových stránkách obce Tršice. Díky tomuto letáku se zájemci mohli na kurz přihlásit. Obec Tršice nám za tímto účelem propůjčila prostory fitness centra a díky finanční podpoře z MAS Bystřička o.p.s. jsme mohli pro účastníky kurzu nakoupit suroviny na přípravu a následné zdobení perníčků, ale také i svíčky, kterými jsme ozdobili svícny.

Celou akcí nás provázela paní Lenka Svrčková, která nám nejprve ukázala, jak správně umíchat bílkový sníh a poté nás naučila techniku zdobení perníčků. Jakmile jsme si byli jistí, že nám zdobení jde, tak jsme se vrhli na zdobení vánočních svícnů. Všem se svícny moc povedly. Celkem se akce zúčastnilo 16 dospělých a 14 dětí. Cílem akce bylo ukázat a naučit nás neznalé krásně zdobit perníčky. Ale také i společné posezení, seznámení se a popovídání si u hrnečku teplého čaje.

Vložený obrázek

Za všechny organizátory bych chtěla všem zúčastněným moc poděkovat a budeme se na Vás těšit na jaře, kdy bychom rádi uspořádali podobný kurz s tématem Velikonoc.

Bc. Veronika Sovová – komunitní pracovník pro obec Tršice