V reakci na tuto událost zadalo vedení obce specializované firmě za úkol zpracovat dendrologický průzkum dřevin na veřejných místech našich obcí. Bohužel se potvrdilo, že některé stromy jsou v havarijním stavu. I když je nám to opravdu líto, kácení se bohužel nevyhneme. Bezpečí lidí — především dětí — je pro nás prioritou. A jistě sami víte, kolik lidí se kolem stromů, například v okolí sochy žáby, pohybuje.

Nejdůležitějším úkolem je nyní odstranění stromů, které představují bezprostřední hrozbu. Těchto stromů je celkem 24 — nejvíce v samotných Tršicích. Kácení začne v nejbližší době. V druhé polovině roku pak proběhnou sanační řezy u stromů, které ještě nejsou tak závažně poškozeny.

Za vykácené stromy budou samozřejmě vysazeny nové. Momentálně diskutujeme, jakým způsobem je obnovit co nejlépe. Budeme rádi, pokud se i vy — občané — do diskuse zapojíte. Přijďte na zasedání zastupitelstva, oslovte zastupitele, napište na email ou@trsice.cz nebo zpravodaj@trsice.cz. Těšíme se na Vaše nápady!

Pokud se chcete podrobně seznámit s posudkem, najdete ho přiložený níže. Samozřejmě se také můžete informovat na obecním úřadě.


POSOUZENÍ PROVOZNÍ BEZPEČNOSTI STROMŮ A NÁVRH OŠETŘENÍ