AKTUALIZOVÁNO 29. 9. 2019

Již v týdnu před hodovým víkendem bylo jasné, že počasí tentokrát nebude náš spojenec. Přepovědi se sice průběžně měnily, ale v podstatě se shodovaly v tom, že prakticky celý víkend proprší. Noční můra každého, kdo někdy pořádal venkovní akci. Zvlášť, pokud se jedná o akci třídenní. Nicméně couvnout samozřejmě nešlo, všechno bylo připraveno a stačilo odstartovat.

Začalo to v pátek, kdy bylo připraveno letní kino. Což byla v rámci hodů premiéra a úplně jsme nevěděli, co čekat. Obavy ale byly zbytečné – myslím, že filmy zaujaly a i když později začalo pršet a u občerstvení to trošku drhlo (ale jinak bylo výborné), myslím, že akce byla povedená a diváci se bavili.

Co se týče počasí, sobota byla suverénně nejhorší. Na to bohužel trošku doplatilo Rockové odpoledne, kde nepřišlo tolik lidí, kolik bych jich dorazilo do venkovního areálu. Je to škoda, kapely hrály dobře a občerstvení bylo také výborné. Ale bylo fajn, že se operativně zajistil sál a akce se nemusela rušit. Příští rok bude určitě počasí lepší!

V 17 hodin začal v kostele hodový koncert, tentokrát v podání uskupení Porta Benefica. Koncert příjemným slovem provázel člen souboru Marian Jurečka. Jak popsat koncert jedním slovem? Nádhera! Opravdu, skladby byly vybrány velmi dobře, takže si na své přišli jak milovníci klasiky, tak i příznivci modernější hudby. Kostel byl zaplněn a troufám si říct, že všichni odcházeli bohatší o krásný zážitek. Velký dík patří organizátorům za přípravu této krásné akce. A také všem, kdo přispěli – výtěžek z koncertu je totiž věnován na opravu našeho kostela.

Hodovou sobotu zakončila večer zábava se skupinou Negativ, která se opět konala uvnitř, ale myslím, že i tak se všichni dobře bavili.

Neděli jsme vyhlíželi s příslibem lepšího počasí. A bylo potřeba – hlavní odpolední program totiž přesunout na sál nešlo. Bohužel i ráno pršelo a tak byl (jako jediná akce) tradiční závod Tršické žabák zrušen. Nedělní program tedy začínal až v poledne v areálu u tršického zámku, kde mohli návštěvníci zajít už na oběd. Nutno říci, že díky TJ Tršice, výborný. Pak už postupně začal kulturní program. Jako první se na pódiu objevil Honza Onder, známý například z televizní show Stardance, který měl připravený zábavné tančení pro děti. Vzhledem k tomu, že počasí ještě trošku zlobilo, pozval Honza děti k sobě na pódium. To byl výborný nápad a myslím, že si všichni toto neobvyklé tančení užili.