Nádherné počasí a vhodné podmínky na svahu žákům dopomohly k velkým pokrokůma dokonce ti, co stáli na lyžích poprvé, dokázali již třetí den sjet kopec bez větších problémů. Ti, kteří již lyžování podlehli dříve, své dovednosti celý lyžařský kurz zdokonalovali. 

V rámci odpočinkového dne jsme vyrazili do nedalekých Hynčic, kde je nově vybudovaná více než třicetimetrová rozhledna, pocházející z dílny známého architekta Martina Rajniše. Další unikátní stavba, která je zde k vidění, je horský penzion Kraličák, jež získal cenu Grand Prix. Celý penzion má totiž podobu vojenského betonového bunkru, které se v okolí nacházejí. Poslední den jsme taktéž využili k procházce, a to z důvodu deštivého počasí. Cesta nás zavedla do nedaleké chaty NÁVRŠÍ, kde jsme se občerstvili a vyrazili nazpátek. 

Lyžařský kurz doplňovaly odpočinkové, vzdělávací a večerní zábavné programy. Žáci se mohli v průběhu přednášek dozvědět o nebezpečí, se kterým se na horách mohou setkat, o poskytnutí první pomoci a o mazání lyží a údržbě lyžařské výzbroje. Jeden večer jsme se zlehka dotkli i zahraniční mise českých vojáků v Afganistánu, do které nás zavedl Ing. Karel Valvoda. S postupujícím časem vystřídaly vědomosti zábavné soutěže a hry.

Na závěr bych ráda poděkovala všem zúčastněným žákům a pedagogům za bezproblémový průběh celé akce a za příjemnou atmosféru doprovázenou smíchem a veselím.