Nebyli bychom to my, kantoři, abychom si nevzpomněli, že se blíží 22. duben, tedy Den Země. A tak se i naše škola zapojila do akce nazvané Ukliďme Česko.

Oslovili jsme žáky, zda se nechtějí zapojit a zájem nebyl zrovna velký. Je pravda, že sportovcům začala venkovní sezona, rodiny měly naplánované výlety, někteří pomáhali rodičům doma a někteří vychutnávali sladkost dlouhého spánku. 

Zájem byl malý a nakonec se nás sešlo v sobotu 22. 5. 2023 čtrnáct (12 dětí a 2 paní učitelky). Dobrá nálada i pěkné počasí se nás držely celé dopoledne. Žáci byli vybaveni pracovním nadšením i pracovním oblečením. Sbírali jsme vše, co se vyskytovalo podél naší vytyčené trasy. 

Vložený obrázek

Odměnou nám za to vše byl nejen dobrý pocit, že jsme zase udělali něco pro životní prostředí v naší obci, ale i malé občerstvení. Jen nás zamrzelo, že nás celkově na úklid bylo v tak velké obci málo. A plastové lahve, zbytky nářadí, igelity, nedopalky, lahve, papíry - to vše jsme přece odhodili na veřejnosti my, lidé. Tak snad příští rok si toto uvědomí zase o trochu víc občanů Tršic i žáků školy a nebude nás tam jen asi 40 nadšenců.