Na podzim roku 2019 začala rekonstrukce pomníku obětem I. světové války v Přestavlkách. Rekonstrukce se týkala pouze samotného pomníku. Iniciativou přestavlckých občanů, kteří nabídli provést práci bezplatně, došlo i k obnově oplocení, jež bylo již také poměrně zchátralé. Podobně pak probíhá i obnova pomníku obětem II. světové války, kde opět občané bezplatně přiložili ruku k dílu.

„Je obdivuhodné, že se stále najdou lidé, kteří neváhají obětovat volný čas a udělají něco nezištně pro svou obec“, říká Pavel Kováček, starosta obce. „Za to jim patří jménem vedení obce velké poděkování”, dodává. Poděkování patří všem, co se na realizaci podíleli. Jsou to pánové Josef Peřina, Jiří Černý, Ing. Karel Trávníček, Jan Pospíšil, Jan Elsner, Tomáš Teimer, David Zamykal, Petr Zamykal ml. a Petr Zamykal st. Zvláštní poděkování patří panu Tomáši Rabelovi za zajištění nových sloupů k vlajkám u pomníku obětem II. světové války. A nemůžeme zapomenout ani na pana Josef Baldermanna, který se, kromě samotných prací, podílel také na organizaci akce. Občané z Přestavlk by naopak rádi poděkovali obci za zajištění stavebního materiálu a věří, že i v budoucnu budou moci přispět k zvelebení obce.

Dokud budou mezi námi lidé, kteří jsou ochotni udělat něco pro ostatní i bez nároku na odměnu, myslím, že to s námi není zas tak zlé. Přijeďte se podívat do Přestavlk sami – jaro už je snad za dveřmi a na kole to máte kousek!

Vložený obrázek