Ale v krytém průjezdu a místnostech muzea bylo příjemně. Nad knihami, soškami, obrazy , historickými publikacemi i různými zajímavostmi se potkávali známí i neznámí, sousedi, příbuzní a přátelé se širokého okolí. Symbolickou hostitelkou byla paní Božena Němcová, jejíž dílo je známé nám všem. Odvážné děti uvítala v místním sklepení Bílá paní a kdo se nebál, tak mohl i do hladomorny.

Paní Svrčková (jako vždy) napekla dobré perníčky a nejedno dítko se hned zakouslo do perníkové žabky. Kromě vystavených uměleckých předmětů se daly zakoupit i výborné věnečky. Každý se zastavil na dobročinném bazaru a většina si odnášela nějakou tu knížku. Našli se i takoví vášniví čtenáři, kteří potřebovali krabici, aby mohli ten svůj „úlovek“ odnést. Výtěžek knižního bazaru je cca 3000 Kč a je věnován na provoz muzea. Všem dobrodincům moc děkujeme.

Vložený obrázek

Trochu nás mrzí, že jsme některé návštěvníky zklamali a neměli jsme dětské knížky. Ale napravíme to a do tršických hodů se pokusíme nějaké publikace sesbírat. Z rozhovorů s návštěvníky vyplynulo, že zájemců o darování knih je dostatek a knihy pořadatelům nabízeli. Další si zase povzdechli, že by si odnesli více knih, ale už to doma nemají kam dávat, že by přivítali možnost vyměnit knihu za knihu. Takže „kam s ní?“. Kdyby se našla vhodná veřejně přístupná prostora, kde by bylo možné nepotřebné knihy odkládat a naopak si jiné, zajímavé knihy odnést, určitě by byl o tuto službu zájem. Uvidíme. 

Již dnes připravujeme další bazar a těšíme se na setkání s milovníky dobré četby.