Jak je v posledních letech již tradicí, program hodů začíná už v pátek. Jak jinak, než letním kinem v areálu zámku. A také výstavou v obecním muzeu, která je přístupná po celý hodový víkend. Tentokrát byl tématem sběratelský koníček a zájemci si mohli prohlédnou sbírky známek, lahví nebo zajímavou sbírku náprstků pro šití. Věřím ale, že pro děti bylo lákavější letní kino. Nejen film, ale i atmosféra okolo. Děti využily zámecký areál naplno – sám jsem musel syna několikrát hledat. Po filmu pro děti následoval film pro všechny (především pro dospělé), který končil až po 22. hodině a ke konci už se postupně ochlazovalo. Nicméně diváci měli možnost dát si něco na zahřátí. Občerstvení zajišťovali tršičtí zahrádkáři a já si dal výborné domácí vdolky.

Vložený obrázek

V sobotu začínal program hned po poledni slavnostním otevřením nové hasičské zbrojnice a předáním do užívání. Všichni návštěvníci měli možnost si prostory zbrojnice prohlédnout, stejně tak i techniku místního hasičského sboru. Věřím, že nová zbrojnice bude sloužit ke spokojenosti všech. Během odpoledne následovaly ukázky hasičského zásahu včetně vyproštění osoby z havarovaného automobilu. Také mladí hasiči předvedly povedené vystoupení. Během odpoledne pak měly postupně vystoupit rockové kapely v rámci Rockového odpoledne. Bohužel, ne vinou pořadatelů, některé kapely nedorazily a vystoupení se posunulo. Souběžně probíhal od 17 hodin v našem kostele tradiční hodový koncert. Neměl jsem možnost jej shlédnout celý, ale jako vždy to byla krásná příležitost zastavit se a zaposlouchat se do tónů hudby v krásném prostředí kostela. Pořadatelům patří za jejich úsilí dík. Večer pak sobotní program uzavřela taneční zábava. Tentokrát bylo přece jen tepleji, alespoň oproti pátku, a myslím, že zábava naplnila očekávání účastníků.

Vložený obrázek

Hodová neděle bývá ve znamení hodového programu již od rána. Zájemci mohli navštívit hodovou mši a pak už bylo u paneláků Pod Chrástkou soutěžní sportovní dopoledne (především) pro děti – Tršické žabák. Soutěžilo se v různých disciplínách (jízda na kolobězce, kole,…) i kategoriích. Upřímně obdivuji pořadatele, že se ve všech kategoriích vyznali – já bych byl ztracen. Nakonec si soutěžící odnesli krásné diplomy a ceny. A jistě nejen to. Na všech bylo vidět, že si „Žabáka“ užili a za to bych chtěl pořadatelům poděkovat.