Naše první cesta vedla z hlavního nádraží do Národního muzea, které je po rekonstrukci jak vnitřní tak venkovní a je to opravdu nádhera. Dále jsme se od sochy sv. Václava vydali po Václavském náměstí na metro a tramvaj a lanovkou se dopravili až na Petřín. Zde jsme se pokochali krásným výhledem na Prahu, poseděli jsme v krásně osázených Petřínských sadech u Petřínské rozhledny, abychom načerpali síly na další trasu, která vedla na Karlův most a Kampu. Bylo hezké vidět výletní lodě plující po Vltavě, umělce a řemeslníky na Karlově mostě, vilu pana Wericha na Kampě, množství předzahrádek s občerstvením, kde se to hemžilo turisty ze všech koutů světa. 

A pak nás teprve čekal vrcholný zážitek našeho výletu a to prohlídka Pražského hradu. Pan plukovník Jaroslav Vodička, který se každoročně účastní pietní vzpomínky u příležitosti zákřovské tragédie, nám po dohodě zařídil průvodce Pražským hradem a to člena Vojenské kanceláře prezidenta republiky.

 

Nejprve jsme zamávali slovenské prezidentce paní Čaputové. Pak se nám pan podplukovník z Vojenské kanceláře téměř 2 hodiny věnoval a provedl nás, s úžasnou znalostí historie, katedrálou sv. Víta, Zlatou uličkou, bazilikou sv. Jiří a věží Daliborkou. V chrámu sv. Víta jsme dokonce mohli nahlédnout do kaple, která vede ke korunovačním klenotům. 

Poslední zastávkou našeho výletu, byla po předchozí rezervaci návštěva staročeské restaurace a pivovaru U Fleků, kde jsme naše zážitky spláchli flekovským ležákem a na chuť si dali grilované koleno. 

Vrátili jsme se až „záclonkovým autobusem“ unaveni, ale opravdu to stálo za to.