Ve středu ráno 23. 6. 2021 jsme se s obavami dívali k obloze, ale zcela zbytečně. Obloha sice nebyla blankytně modrá, ale důležité bylo, že nepršelo a ani se nic takového nechystalo. Žáci se svými vyučujícími dorazili na fotbalové hřiště v Tršicích, kde bylo pro ně vše nachystáno. Soutěžilo se v netradičních disciplínách – navigační jízda v kolečkách, běh třínohý, skládání sirek do krabičky, zatloukání hřebíků na čas, hod plným míčem pozadu apod. Třídy 5. – 8. ročníku měly svůj soutěžní šestičlenný tým i fanklub. Žáci 9. ročníku byli na jednotlivých stanovištích jako nestranní rozhodčí a učitelé jim dělali pouze dohled. A vše mohlo začít.

Všechny týmy bojovaly s velkým nasazením a fankluby povzbuzovaly jak o život. Soutěžilo se se zápalem, ale férově. Začátek byl nejistý, pomalý, nesmělý, ale s přibývajícím časem se vše rozjelo tak, že jsme se mohli vyrovnat profesionálním soutěžím. Dopoledne ubíhalo rychle a po sečtení bodů za úžasné výkony všech zúčastněných jsme nakonec vše vyhodnotili. Soutěžní dopoledne nemělo jediného vítěze, protože zvítězili všichni sportovci a jejich silně fandící spolužáci. Odměny se tedy dostaly na všechny, včetně rozhodčích.

A protože nám zbýval ještě nějaký ten čas, dali jsme se do opékání donesených špekáčků a zhodnocení sportovního zápolení. Vše se nám vydařilo a užili jsme si společně prima školní den.

Vložený obrázek