V přípravném kole basketbalových turnajů škol, který se konal v tělocvičně na ZŠ ve Velkém Újezdě, si naši žáci a žákyně mohli poprvé po prázdninách vyzkoušet svoje dosavadní dovednosti z tohoto sportu a mohli tu srovnat svoje herní zkušenosti s ostatními družstvy z Velké Bystřice, Velkého Týnce a Velkého Újezdu.

Děvčata nastoupila do turnaje pouze ve starší kategorii, neboť většina mladších žákyň odjela na výstavu Poklad Inků do Brna. I v tak smíšeném družstvu se jim povedl nečekaný výsledek a obsadila krásné druhé místo. Což je oproti minulému roku velký obrat a věřím, že příště ve Velké Bystřici to bude boj o první místo.

Vložený obrázek

Hochům se v turnaji vedlo o něco hůř. I když byla všechna odehraná utkání napínavá, chyběla jim koncovka a troška štěstí při střelbě. Nakonec obsadily oba dva týmy 4. místa, i když se starším žákům podařilo porazit žáky z Velké Bystřice.

Vložený obrázek

Do dalších turnajů, které se budou konat ve Velké Bystřici a Velkém Týnci po Vánocích, máme však spoustu práce, abychom naše skóre vylepšili.