A co je čekalo? Pan starosta Pavel Kováček pozval všech 22 žáků 31.5. na tajný výlet. Vyklubalo se z toho velké překvapení – návštěva jedinečné KOVOZOO, ve které se každý návštěvník přesvědčí, že i odpadům se může dát nová šance a můžou začít nový život. Zvířata jsou sice vyrobena z kovového odpadu, ale vypadají jako živá. Projeli jsme se i vláčkem Steelinkou, prolezli dopravní letoun L-610, vyšplhali na maják, ze kterého sice moře nevidíme, ale rozhled to tedy je. Když maják, tak i loď Naděje. Odvážlivci si vyzkoušeli něco z kovářství a domů si odnášeli vlastnoručně vykovaný hřebík.

Vložený obrázek

Třešničkou na dortu byl výborný oběd přímo v areálu zoo, zakončený zmrzlinou. Pan starosta se všemi žáky promluvil, oni se slavnostně podepsali do pamětní knihy a s bezvadnými pocity jsme pokračovali k dalšímu cíli naší tajemné cesty – do Modré s expozicí Živá voda. Byl to zážitek, když nám nad hlavami v tunelu proplouvaly vyzy velké, obrovští kapři a hejna jiných ryb! A čvachtání v rybníčku nás osvěžilo.

Z výletu jsme se vraceli šťastní z nových zážitků, možná trochu unaveni, ale rozhodně spokojeni. A to ještě nebyl konec. Všichni žáci obdrželi překrásný pamětní list s dárkem. Veliký dík patří panu starostovi a zaměstnancům Obecního úřadu Tršice. Jejich starost o děti byla opravdu příkladná a všichni zúčastnění to moc oceňujeme.