Počasí nám přálo již od rána – svítilo slunce a bylo příjemně teplo. Přímo u školy nás čekal mikrobus, který nás odvezl do obce Nová Hradečná, odkud jsme se pěšky vydali na Bradlo. Na naší tříkilometrové procházce na vrchol jsme zpočátku lehce zabloudili a někteří z nás si dali rychlou bahenní koupel. Nakonec jsme však na vrchol dorazili téměř bez problémů, leč s mírným zpožděním. Pár chvil jsme si užívali nádherný výhled na okolní krajinu, ale kvůli našemu zpoždění jsme se nemohli zdržet příliš dlouho a brzy jsme vyrazili na cestu – ne však zpět do Nové Hradečné, ale do sousední obce Libina, kde nás již čekal autobus. 

Po cestě z vrcholu jsme opět poněkud bloudili, ale nakonec jsme do Libiny dorazili v pořádku. Pan řidič na nás musel čekat o něco déle, než bylo původně v plánu, což mu však nevadilo, protože měl v Libině kamaráda, u kterého se stavil na šálek kávy. Cesta zpět uběhla velmi rychle a než jsme se nadáli, byli jsme opět před naší milovanou školou. 

Vložený obrázek

Všichni (učitelé i žáci) jsme se shodli na tom, že výlet byl velice vydařený a že jsme si ho opravdu užili. Navíc máme tento krásný společný zážitek skvěle zdokumentovaný na videozáznamu, který pořídila a profesionálně sestříhala paní učitelka Kupková. 

Už se těšíme na další výlet.