Začali jsme svačinkou na zahradě a pokračovali prohlídkou zahrady, louky a úlů, seznámením se psem Lindou a Jackem, slepicemi a králíkem Tomem.

V ranním kroužku – tentokrát venku a jinde než v Tršicích, jsme si povídali o životě včel – jak to v úlu chodí, jak to tam vypadá, jak včely fungují a v čem jsou prospěšné. Všechny děti si prohlédly plástve s medem i prázdné, prohlédly si a vyzkoušely včelařovy pomůcky při práci na včelnici, vyzkoušely si odvíčkování medu a ochutnávaly! Abychom si vyzkoušeli pracovitost včelek, zahráli jsme si štafetovou hru – děti sbíraly pylová zrnka a pak jsme počítali, které včelí družstvo nasbíralo více. Po hře už následovala prohlídka včelích úlů, na kterou byly děti vybaveny včelím oblekem, který nám zapůjčili Tovačovští včelaři. Děti na plástvi z úlu dokonce pozorovaly i včelí matku, samozřejmě trubce a včelky, včelí plod, pyl a med… Kdo zrovna nebyl na obhlídce včelího úlu, vyrobil si z voskových plátů svíčku či opět odvíčkovával med.

Na závěr dne děti dostaly diplom Malého včelaře a na otázku – „kdo by se chtěl stát včelařem?“ se přihlásila půlka třídy. Byl to velice vydařený den plný nových zážitků.

Vložený obrázek