Nejvíce však děti bavilo pečení svatomartinských koláčků z kynutého těsta, kdy musely připravit samotné těsto, dokonce i drobenku, vytvarovat koláčky, které pomazaly povidly a posypaly drobenkou. Velmi se jim to povedlo, koláčky vypadaly krásně a každý si odnesl domů na ochutnání.

Vložený obrázek

Poté si děti poslechly pověst o Sv. Martinovi, viděly spoustu obrázků, které se pojí s tímto svátkem, také se naučily nějaká pořekadla a zazpívaly si písničku s klavírem. Nechyběla ani pohybová hra „na vojáky“ (jelikož Martin byl dle pověsti vojákem), při které děti plnily pokyny paní učitelky za doprovodu bubínku. 

Následně děti pracovaly u stolečku. Starší děti obkreslovaly šablonu koně, stříhaly, lepily a vyrobily si koně, který stojí. Mladší děti měly koně buď vystřiženého, nebo si ho vystřihly samy. Nalepily ho na modrý papír a bílou temperou dokreslily zasněženou krajinu.

Venku jsme se prošli kolem lesa a pozorovali jsme přírodu. Děti vyprávěly paní učitelce, co vše si zapamatovaly o Sv. Martinovi a nakonec si zahrály pohybovou hru „na vločky“. Na projekt ve školce navazoval večerní lampionový průvod, který organizovalo SRPŠ.