Hned první týden po vánočních prázdninách jsme byli bruslit na venkovním kluzišti ve Velké Bystřici. Bruslení jsme měli domluvené na pátek 6. ledna 2023 jako odměnu za vydařený vánoční jarmark. Kluziště jsme měli zajištěné jen pro naši školu hned od 9 hodin ráno až do 12. 30 hod. To kvůli tomu, že jsme byli rozděleni na dvě velké skupiny. V první skupině byli žáci 6. a 7. ročníku, ti vyjížděli na kluziště hned ráno po osmé hodině. Ve druhé skupině byli pak žáci vyšších tříd. Ti se ráno ještě trošku učili, ale po desáté hodině vyjeli směr Velká Bystřice, aby vystřídali na ledě první skupinu. V první skupině bruslila většina žáků, ve druhé skupině byla skupina žáků, kteří nebruslili, větší. Tito žáci měli naplánovanou vycházku v zámeckém parku.

Po příjezdu na místo jsme se rychle nachystali k bruslenía využívali vymezený čas. Někteří žáci si vypůjčili brusle v místním informačním středisku. Nejdříve jsme se pořádně rozbruslili, protože mnozí žáci stáli na bruslích tuto zimu poprvé, někteří stáli na bruslích vůbec poprvé v životě. Chlapci si mohli zahrát i hokej na vymezené části kluziště. Všichni jsme si tak zopakovali své bruslařské dovednosti.

Bruslení se nám všem moc líbilo, jenže doba na kluzišti rychle uběhla. Někteří žáci byli po bruslení docela unaveni. Všichni byli spokojeni, bruslení jsme si užili v klidu a pohodě.


Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

​​​​​​​

​​​