Američtí studenti své dojmy a zážitky pečlivě zapisují a po skončení cesty vydávají jakýsi magazín nebo buletin jménem Unsilencing history (volně přeloženo jako „Nechme promluvit historii“) s výběrem esejí a článků popisujících jejich cestu a zastávky na ní.

Vložený obrázek

Několik výtisků dorazilo i na obecní úřad a uvnitř je také dvojstrana věnovaná Tršicím. Studenti vzpomínají na uplynulých více jak 10 let, kdy pravidelně navštěvují i Tršice, na spolupráci s bývalou paní starostkou Stejskalovou, ale i na letošní setkání s novým vedením obce. Také na to, že když před lety četli ve škole deník Otty Wolfa, vůbec si neuměli představit, že díky jejich iniciativě budou stát v Tršicích dva pomníky jako připomínka tehdejších události. Američtí studenti věří, že spolupráce bude pokračovat i nadále a že se v budoucnu podaří otevřít muzejní expozici věnovanou deníku Otty Wolfa a skrývání Wolfových v Tršicích během 2. světové války.

Pokud byste měl někdo zájem, mám jeden výtisk u sebe a rád ho zapůjčím. Stačí mne kontaktovat, případně napsat na náš e-mail zpravodaj@trsice.cz.