V pondělí nás navštívila dálniční policie z Kocourovce, za což vděčíme tatínkovi panu Sovovi, který nám program zajistil. Děti si mohly prohlédnout policejní auto, zahoukat si houkačkou, zkusily si neprůstřelnou vestu a dozvěděly se mnoho zajímavých informacích o policejní práci.

Další den nás navštívily Olomoučtí hasiči, kteří nám předvedli hasičskou techniku, a děti si mohly hasičskou výzbroj vyzkoušet. Viděli jsme také ukázku výbuchu oleje, ukázku hašení hasicím přístrojem či jak uhasit hořícího člověka. Děti si také prakticky vyzkoušely hašení hadicí a prohlédly si hasičské auto. Na závěr dopoledne jsme si užili dovádění v pěně, kterou nám hasiči vyrobili přístrojem, který si dovezli. Dětem se to moc líbilo a byly nadšené!

Ve středu jsme probírali práci záchranářů, lékařů – číslo 155- doktor je tu hned! Předškoláci a středně staří školkáčci měli program s názvem „Malý záchranář“, na jehož konci obdrželi diplomy s kurzem první pomoci. Prakticky si vyzkoušeli masáž srdce na figuríně a také se naučili první pomoc při omdlení osoby.

Vložený obrázek

Ve čtvrtek nás čekal poslední program tohoto týdne, kdy přijel můj známý Tomáš Ministr z policie ČR, policejní kynolog, spolu s policejním psem Umpa Lumpa a štěňátkem. Byl tak hodný a domluvil také příjezd policistky s velkým policejním autem. Děti si mohly osahat zbraň, obušek, vyzkoušet si oblek těžkooděnce, prohlédnout si velké policejní auto a hlavně, seznámit se s prací policejního kynologa. Tito psi hledají ztracené osoby v Olomouckém kraji, nebo také pomáhají na různých akcích, jako jsou demonstrace či sportovní zápasy. Děti viděly ukázky obrany s policejními psy a mohly si na vlastní kůži vyzkoušet – přetahování s policejním psem. Viděli jsme také ukázku obrany policisty při napadení.

Děkuji všem rodičům a dětem, kteří ve čtvrtek donesli penízky, pamlsky, konzervy či hračky pro pejsky, které jsem předala Tomáši Ministrovi, který vše daruje na útulek.

Moc jsme si celý týden užili.