Proto vznikl projekt KRABICE OD BOT, který se letos koná již 12. rok. A naše škola je do projektu zapojena už třetím rokem. 

A o co vlastně v tomto projektu jde? 

Každý z nás může obdarovat nějakou jinou osobu, která nemá to štěstí, aby pod stromečkem našla dáreček. Takový, který by vykouzlil úsměv na rtech a způsobil obyčejnou věc – radost. Radost z toho, že na nás někdo myslí, že nás chce někdo obdarovat. My všichni, kteří jsme se do projektu zapojili, jsme měli možnost udělat radost hned dvěma lidem. Nevěříte? Tak se zamyslete, jak to vlastně bylo. Každý z nás si nejdříve vybral pohlaví a věk dítěte (nebo dospělého), pro které chtěl vytvořit „krabici od bot". Do této krabice vložil nějaké drobnosti, malé dárečky, pěkně předměty, někdy i cennější věci. Vždy tak, aby odpovídaly určité věkové kategorii, a takové, o kterých víme, že se budou jiné osobě líbit. Vše pěkně zabalil a donesl paní učitelce, nebo panu učiteli do školy. A tady už máme první osobu, která má z dárků radost! Kdo? Přece ten, kdo si dal práci a dáreček zabalil a odnesl do školy. Některé děti byly nadšené, že balíček můžou zabalit, a krabici nesly pyšně a nadšeně do školy. 

Učitelé každou krabici zaregistrovali na sběrném místě, ze kterého dál poputuje přímo těm dětem, nebo dospělým, pro které je určená. A na Vánoce udělá radost právě těmto, druhým lidem. 

Vložený obrázek

Vánoce jsou svátky klidu a míru, doba, kterou si chceme užívat se svojí rodinou a radovat se nejen z dárečků, které najdeme pod stromečkem, ale i z toho, že můžeme být těmi, kdo někoho obdaruje a udělá mu radost. 

Děkuji Vám všem, kteří jste se do sbírky zapojili. Přinesli jste dohromady 113 dárků. Děkuji, že myslíte na jiné, kterým, byť třeba jen na chvíli, vykouzlíte úsměv na rtech. Těm malým dětem, ale i dospělým, kteří v žádný dáreček už nedoufali. Mnozí z těchto obdarovaných by bez toho Vašeho dárku pod stromečkem nic jiného nenašli.

Ráda bych popřála všem krásné prožití vánočních svátků, pod stromečkem dárečky, které jste si přáli a které i pro Vás budou důvodem k úsměvu a radosti. Také pohodu, štěstí, zdraví a spokojenost nejen o Vánocích, ale i v novém roce.