Jak si jistě umíte představit, naplánovat vystoupení a zajistit další kulturní program je třeba s patřičným předstihem. Jak ale plánovat několik měsíců předem, když neznáte situaci ani pro příští týden? Pořadatelé se úkolu nezalekli a podařilo se jim sestavit pestrý a zajímavý program – věřím, že si každý přišel na své. Jedním z cílů také bylo, aby se hody staly kotvou – ostrůvkem „normálnosti” – v současné komplikované situaci. A myslím, že i toto se podařilo splnit. Letos se celý hodový program odehrával na fotbalovém hřišti, za což patří poděkování sportovcům TJ Tršice. V kulturním areálu u zámku momentálně probíhá rekonstrukce hasičské zbrojnice a nešlo jej tedy pro akci využít.

Začínalo se již v pátek v podvečer projekcí letního kina. Tato nová tradice pátečního letního kina si již získala oblibu hlavně u dětí, ale myslím že i rodiče si posezení u filmu rádi užijí. K akci samozřejmě patří i občerstvení, které zajistili zahrádkáři a bylo z čeho vybírat. Já si dal řízek s chlebem a byl jsem naprosto spokojen. Menší nedorozumění nastalo jen u filmu pro děti – místo třetího pokračování filmu Jak vycvičit draka se promítal první díl.

Vložený obrázek

Sobota odpoledne již tradičně patřila akci Rockové odpoledne a také koncertu duchovní hudby v tršickém kostele. Rockové odpoledne jsem měl z první ruky. Jako pořadatel jsem vybíral vstupné a viděl všechny vystupující. Nutno říci, že většinou zezadu – vstup byl totiž umístěn za podiem. To však neubralo na kvalitě vystupujících a celé odpoledne bylo moc příjemné. Bohužel jsem se letos nemohl zúčastnit koncertu duchovní hudby. Věřím však, jsa vybaven zkušeností z let minulých, že návštěvníci si odnesli krásný kulturní zážitek. A já si koncert užiji zase příští rok. Od 20 hodin pak navazovala taneční zábava, která měla také úspěch. Už jen pro netradiční prostředí fotbalového hřiště a teplé počasí.

Hlavním dnem hodů byla samozřejmě neděle. Ráno mohli zájemci navštívit mši svatou v kostele a poté už ožila cesta u paneláků Pod Chrástkou. Není divu, další ročník Tršického žabáka začínal v 10 hodin. Soutěžících bylo víc než dost a atmosféra na trati často bouřlivá. Soudě dle potlesku diváků a zápalu soutěžících byli všichni nadšeni. Po vyhlášení výsledků pak už jen zbývalo přesunout se na hřiště TJ Tršice, kde probíhal hlavní kulturní program letošních hodů. Co říci k hlavnímu programu? Vše perfektně připraveno, program pestrý, výborné jídlo z kuchyně myslivecké spolku a spousta stánků i atrakcí. Věřím, že návštěvníci byli spokojeni. Dále bylo možné navštívit i výstavu chovatelů umístěnou taktéž v areálu hřiště.