Původní plán byl spustit nové stránky do konce června letošního roku, ale kvůli zaneprázdněnosti a období dovolených jsme start poněkud odložili. Nové stránky tedy startují, ale ještě nemáme hotovo. Stále ladíme a vymýšlíme postupy, jak informace průběžně doplňovat. Například hlášení rozhlasu zatím neobsahuje žádné zprávy, nicméně i to se v nejbližší době rozběhne. Rádi bychom Vás tedy požádali o trpělivost a věřte, že na webových stránkách průběžně pracujeme.

Základní funkcí webových stránek obce je informování občanů o dění v obci a o důležitých událostech. Proto také na úvodní straně naleznete všechny důležité informace bez toho, abyste museli složitě hledat a procházet další stránky. Úvodní strana se snaží být jednoduchá a přehledná pro každého a věříme, že Vám bez problémů poskytne informace o dění v obci. Ovšem máte kdykoli možnost se podívat i dále a pomocí hlavní nabídky procházet vše, co na stránkách máme. Stránky se také přizpůsobí zobrazení na mobilním telefonu a přímo z hlavní nabídky můžete zavolat nebo poslat email na obecní úřad.

U nových stránek je možné použít i šifrovaný přenos, takže veškeré informace, které případně na stránkách zadáte, budou přenášeny zabezpečeně a nebude snadné je odposlouchávat. To je důležité zejména pokud se na stránkách přihlašujete uživatelským jménem a heslem. A samozřejmě i v případě, kdy zadáváte a odesíláte další citlivé a potenciálně zneužitelné informace.

Na webových stránkách budeme i nadále pracovat a rozšiřovat jejich funkcionalitu. Počítáme třeba s tím, že občané si budou moci postupně vytvořit uživatelský účet a po přihlášení se jim budou zobrazovat například platby, které mají zaplatit a další personalizované informace. Je ale třeba vyřešit ochranu osobních údajů, což je problém ani ne tak technický, jako spíše právní. Již teď máme několik nápadů, jak přidat další užitečnou funkcionalitu. Budeme moc rádi, pokud se zapojíte a v případě dobrého nápadu nám dáte vědět. Můžete psát na emailovou adresu stranky@trsice.cz. A pokud bude mít někdo zájem podílet se přímo na vývoji, určitě se domluvíme. Stačí napsat na výše zmíněný email.

Ani původní stránky obce nezmizely v propadlišti dějin. Necháváme je archivované na adrese old.trsice.cz a můžete se tak na ně kdykoli podívat. Jen tam už nebudou přibývat žádné nové věci.

Snad Vám budou nové stránky sloužit k Vaší spokojenosti.